Poslední dopis od tvé lásky

18. září 2014 v 22:54 | kristýna |  Recenze

Autor: Jojo Moyes
Počet stran: 472
Rok vydání: 2013
Žánr: Román pro ženy
Nakladatelství: Ikar

Anotace: Ellie je novinářka a má dělat sloupek o tom, jaký byl život dříve a jaký dnes. Hledá proto v archivu a narazí přitom na milostný dopis, který ji hluboce zasáhne. Muž v něm žádá vdanou ženu, aby opustila svého manžela a utekla s ním. Ellie začne po obouch lidech pátrat a zároveň ji to nutí podívat se na svůj život, protože i ona má poměr se ženatým mužem.

Děj: Ellie pátrá v archivu po stopách, jak se kdysi žilo a jaké je to dnes a přitom narazí na milostný dopis muže pro vdanou ženu. Zároveň se dozvídáme, že má už rok poměr se ženatým mužem se kterým se seznámila, když s ním dělala rozhovor.
Vzápětí se ocitáme v minulosti v roce 1960. Jennifer Stirlingová leží v nemocnici v komatu. Když se z něj probudí, nic si nepamatuje. Její manžel Larry ji informuje, že měla autonehodu. Jennifer pak zjištuje, že je velice bohatá žena. Vzápětí však ale zjištuje, že není ve svém životě štastná. Po nějaké době objeví dopis od neznámého muže ukrytý v knize. Prohledá celý dům a najde další dopisy a z těch dopisů pozná muže, kterého milovala a se kterým měla utéct tu osudnou noc, kdy měla nehodu.
Po čtyřech letech se s tím mužem opět setká. Muž se jmenuje Anthony a je novinářem. Když se staří milenci opět setkají je jejich láska stejně silná. Jennifer ale neodejde od manžela, protože se jí mezitím narodila dcera. Anthony se zhroutí a když se ho Jennifer pokusí znovu vyhledat, protože se mezitím celá věc vyřešila je jí namluveno, že odjel do Konga.
Mezitím v přitomnosti Ellie najde Jennifer a ta jí poví o svém vztahu i jméno svého milence. Ellie se ho pokusí najít skrze jeho syna a zjistí, že Anthony pracuje ve stejných novinách jako ona. Mezitím se sblíží se svým kolegou, ale stále čeká na svého milence. Nakonec ji dojde trpělivost a rozdejde se s ním. Najde Anthonyho a řekne mu, jak se s Jennifer spojit. Ona sama pak dostává šanci na lásku se svým kolegou.

Hodnocení: Jojo Moyes mě opravdu příjemně překvapila. Píše sice romantické příběhy, ale vyhnula se všem klišé. Postupně před námi otevřela milostný vztah dvou lidí začínající od roku 1960 až do současnosti. Do poslední chvíle jsem byla napnutá, jak to s milenci dopadne. To, že Ellie dala kopačky ženatému přiteli mě překvapilo ale zase ne tak moc. Opravdu moc pěkná kniha.
Hodnocení: 100%
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dan Dan | E-mail | Web | 4. října 2014 v 23:54 | Reagovat

Ahoj,volám sa Dan, niekedy dávno som pridával na svoj blog moju tvorbu :) Po dlhšom čase som začal s aktívnym písaním, a pridal som prvú časť poviedky :) Začína sa ako pravý historický, vojnový príbeh, no neskôr to naberie fantasy/sci-fi prvky. Bol by som rád, ak by si sa na to mrkla/mrkol, ak sa ti chce :) Chcem v nej pokračovať, a potrebujem názor viacerých ľudí, čo je na nej dobre a čo zle, čo by bolo treba zmeniť. Jednoduchu pozitívnu/negatívnu kritiku, aby som sa mohol zlepšovať :)
Poviedka je zo začiatku trochu naturalistická, no ja veľmi nerád prikrášľujem veci, ktoré pekné nie sú :D Ak budeš ochotný/á, môžeš mi nechať nejaký komentár :) Vopred ďakujem za ochotu. S pozdravom Dan ;)Poviedka tu:
http://my-fantasy-writing.blog.cz/1410/spqr-1-cast

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama