Silo

1. srpna 2014 v 18:36 | kristýna
Autor: Hugh Howey
Rok vydání: 2014
Žánr: sci-fi thrille
Nakladatelství: Knižní klub

Anotace: Vítejte v budoucnosti, kde poslední obyvatelé země se museli uchýlit pod zem do Sila. Jednou za čas musí jeden člověk opustit bezpečí sila a jít čistit. Ví, že se nevrátí, že jde na smrt. Přesto každý člověk vždy splnil svůj úkol.

Děj: Silo je velice silný příběh o tom, kam by se naše planeta mohla dostat, pokuď budeme neustále pokračovat v jejím znečišťování. Lidé žijící v silu jsou ve zdánlivém bezpečí a jsou mezi nimi i dobré vztahy, ale když nakoukneme pod tuto zdánlivě idilickou fasádu zjistíem, že nic není takové, jak se to na první pohled zdá.
Lidé zde sice mají děti, ale pouze v případě, že vyhrají loterii. Jinak mít děti nesmí. Hlavní hrdinka pochází z mechanického úseku, který se stará o to, aby v silu vše fungovalo. Původně byla se svými rodiči na porodnickém oddělení, ale poté co zemřel její bratr, ktvůli špatnému inkubátoru se rozhodla sestoupit dolů a začít dělat stroje, které budou lidem doopravdy pomáhat.
Když se pak stane šerifkou, je svým přítelem upozorněna, že IT oddělení něco skrývá, ale než je stačí odhalit je poslána čistit...

Závěr: Silo mě naprosto uchvátilo a to i přesto, že nejsem velký fanoušek postapokaliptických románů. Těch 500 stránek jsem měla přečtených za dva dny. A to je asi můj rekord. Kdo v této knize hledá lásku dvou adoslescentů a konec, který končí nádherným happy endem bude velice zklamán. Hlavní hrdince je 32 let a i když je do ní jeden z sila zamilovaný žadnou romantiku nehledejte.

Hodnocení: 90%
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama