Dvojčata

4. srpna 2014 v 21:51 | kristýna |  Recenze
Autor: Saskia Sarginsonová
Počet stran: 307
Rok vydání: 2014
Žánr: psychologický thriller
Nakladatelství: Ikar

Anotace: Když byli dvojčata Issy a Violet malé, žily se svou matkou v dřevěné chatce v lesích. Pak si je po tragické smrti jejich matky vzala jejich teta Hetty a dívky se postupně začaly měnit až skoro nikdo o nich nemohl říct, že to kdysi byli dvojčata.

Děj: V knize se pohybuje ve dvou časových rovinách a v té co se odehrává v současnosti. Minulost nám vysvětluje, jak se mohlo stát, že dívky, které byli jako malé dvojčata a dělali vše spolu skončili tak rozdílně. Issy pracuje pro časopis a má přítele. Naproti tomu Violet je anorektička a leží v nemocnici. Obě dvě dívky těžce poznamená jedna noc z jejich minulosti a její následek.
Když ještě žili v lesích jejich matka měla přítele, který si ji chtěl vzít. Měl malou dceru Polly, ale dvojčata si s ní nerozuměli a nechtěli se stěhovat od svých dvou kamarádů - Johna a Michaela. Chtěli, aby matka svého přítele opustila a rozhodli se s Johnem a Michaelem provést v lese obřad. Polly, která byla té noci u nich chtěla jít s nimi, ale oni jí nechali ve svém úkrytu v lese, když se pro ni pak vrátili Polly byla pryč. Nikdy ji nenašly. Její otec zrušil svatbu s jejich matkou a ta se pak zabila.

Hodnocení: Kniha patří mezi ty, ze kterých se mi ježily chloupky na ruce. Nemohla jsem přestat číst, dokuď jsem se vše nedozvěděla. Přestože jsem některé pasáže odhadla dopředu četla jsem knihu poctive stránku po stránce. Byla jsem moc ráda, když jsem zjistila, že se Violet začíná uzdravovat. Měla jsem ji mnohem radší než její sestu Issy. Přišla mi taková podrazácká a dávala jsem ji vinu i za to, jak Violet nakonec skončila.

Celkem: 70%
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Knižní svět Knižní svět | Web | 24. srpna 2014 v 19:36 | Reagovat

Tvůj blog vypadá velmi pěkně :)kniha nevypadá špatně ale jsem spíš na scifi než trillery :D z profilu si myslím že toho máme dost společného, taky miluju knihy :) mohu si tě přidat do oblíbených odkazů? jinak ti přeju aby se ti s blogem dařilo :)

2 Knižní svět Knižní svět | Web | 25. srpna 2014 v 22:05 | Reagovat

Ahoj :) nominovala jsem tě do TAGU na mém blogu, budu moc ráda když se zůčastníš, jestli jsi už tento TAG psala tak se omlouvám :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama