Srpen 2014

Manželská smlouva

26. srpna 2014 v 21:33 | kristýna |  Recenze
Nakladatelství: Ikar
Počet stran: 224
Žánr: Romány pro ženy
Rok vydání: 2013

Anotace: Alexa chce zachránit svůj rodinný dům. K tomu ji může pomoci sňatek s miliardářem NIcholas Ryanem. Uzavřou spolu smlouvu, že se na oko vezmou a po roce se rozvedou. Vyhrají tak oba dva. Alexa zachrání svůj dům a Nicholas zase manželku, aby zdědil rodinný podnik.

Děj: Je vlastně už skoro celý popsaný v anotaci. A jak měsíce poběží dvojice se do sebe zamiluje a po čase Alexa zjistí, že je s NIcholasem těhotná.

HOdnocení: Na to, že kniha vyšla v edici světový bestseller, jsem od knihy čekala mnohem více. Místo toho jsem se ocitla v příběhu z červéné knihovny. Opravdu jsem dopředu věděla co bude následovat. A když se hlavní hrdinka dozvěděla, že čeká dítě bylo mi jasné jak to skončí - jako štastná a milující rodinka. Takže pokuď chcete knihu, která má přímou cestu k pěknému konci je tato kniha pro vás. Ale pokuď chcete knihu s různými zvraty, pak tuto knihu ani neberte do ruky.

Hodnocení: 50%

Dvojčata

4. srpna 2014 v 21:51 | kristýna |  Recenze
Autor: Saskia Sarginsonová
Počet stran: 307
Rok vydání: 2014
Žánr: psychologický thriller
Nakladatelství: Ikar

Anotace: Když byli dvojčata Issy a Violet malé, žily se svou matkou v dřevěné chatce v lesích. Pak si je po tragické smrti jejich matky vzala jejich teta Hetty a dívky se postupně začaly měnit až skoro nikdo o nich nemohl říct, že to kdysi byli dvojčata.

Děj: V knize se pohybuje ve dvou časových rovinách a v té co se odehrává v současnosti. Minulost nám vysvětluje, jak se mohlo stát, že dívky, které byli jako malé dvojčata a dělali vše spolu skončili tak rozdílně. Issy pracuje pro časopis a má přítele. Naproti tomu Violet je anorektička a leží v nemocnici. Obě dvě dívky těžce poznamená jedna noc z jejich minulosti a její následek.
Když ještě žili v lesích jejich matka měla přítele, který si ji chtěl vzít. Měl malou dceru Polly, ale dvojčata si s ní nerozuměli a nechtěli se stěhovat od svých dvou kamarádů - Johna a Michaela. Chtěli, aby matka svého přítele opustila a rozhodli se s Johnem a Michaelem provést v lese obřad. Polly, která byla té noci u nich chtěla jít s nimi, ale oni jí nechali ve svém úkrytu v lese, když se pro ni pak vrátili Polly byla pryč. Nikdy ji nenašly. Její otec zrušil svatbu s jejich matkou a ta se pak zabila.

Hodnocení: Kniha patří mezi ty, ze kterých se mi ježily chloupky na ruce. Nemohla jsem přestat číst, dokuď jsem se vše nedozvěděla. Přestože jsem některé pasáže odhadla dopředu četla jsem knihu poctive stránku po stránce. Byla jsem moc ráda, když jsem zjistila, že se Violet začíná uzdravovat. Měla jsem ji mnohem radší než její sestu Issy. Přišla mi taková podrazácká a dávala jsem ji vinu i za to, jak Violet nakonec skončila.

Celkem: 70%

Srpen

1. srpna 2014 v 18:41 | kristýna |  Co se chystám číst
Dvojčata - Saskia Sarginsonová
Městečko Virgin River - Robyn Carrová
Manželská smlouva - Jennifer Probstová
Sedmikrásky - Kristina Ohlssonová

Silo

1. srpna 2014 v 18:36 | kristýna
Autor: Hugh Howey
Rok vydání: 2014
Žánr: sci-fi thrille
Nakladatelství: Knižní klub

Anotace: Vítejte v budoucnosti, kde poslední obyvatelé země se museli uchýlit pod zem do Sila. Jednou za čas musí jeden člověk opustit bezpečí sila a jít čistit. Ví, že se nevrátí, že jde na smrt. Přesto každý člověk vždy splnil svůj úkol.

Děj: Silo je velice silný příběh o tom, kam by se naše planeta mohla dostat, pokuď budeme neustále pokračovat v jejím znečišťování. Lidé žijící v silu jsou ve zdánlivém bezpečí a jsou mezi nimi i dobré vztahy, ale když nakoukneme pod tuto zdánlivě idilickou fasádu zjistíem, že nic není takové, jak se to na první pohled zdá.
Lidé zde sice mají děti, ale pouze v případě, že vyhrají loterii. Jinak mít děti nesmí. Hlavní hrdinka pochází z mechanického úseku, který se stará o to, aby v silu vše fungovalo. Původně byla se svými rodiči na porodnickém oddělení, ale poté co zemřel její bratr, ktvůli špatnému inkubátoru se rozhodla sestoupit dolů a začít dělat stroje, které budou lidem doopravdy pomáhat.
Když se pak stane šerifkou, je svým přítelem upozorněna, že IT oddělení něco skrývá, ale než je stačí odhalit je poslána čistit...

Závěr: Silo mě naprosto uchvátilo a to i přesto, že nejsem velký fanoušek postapokaliptických románů. Těch 500 stránek jsem měla přečtených za dva dny. A to je asi můj rekord. Kdo v této knize hledá lásku dvou adoslescentů a konec, který končí nádherným happy endem bude velice zklamán. Hlavní hrdince je 32 let a i když je do ní jeden z sila zamilovaný žadnou romantiku nehledejte.

Hodnocení: 90%