Ošklivý

19. července 2014 v 21:22 | kristýna |  Recenze
Autor: Scott Westerfeld
Počet stran: 275
Rok vydání: 2010
Žánr: Sci-fi
Nakladatelství: TritonAnotace
Představte si svět, kde to po čem všichni touží není bohatství ani moc, ale krása.
Tally bude již brzy šestnáct let a to znamená, že opustí svět ošklivých, aby prodělala svou proměnu na dokonale krásnou bytost a vstoupí do světa krásných, kde si každý pouze užívá.

Děj:
Tally už se nemůže dočkat až bude krásná a bude si užívat jeden nekonečný mejdan spolu s ostatními krásnými. Její kamarádka Shay se mezitím začíná chovat podivně. Začne Tally přesvědčovat, že žádné vylepšení nepotřebuje, že by měla být spokojená tak, jak je. A nakonec se ukáže, že už nechce být krásná a chce odejít do Kouře, kde mají žít jiní "ošklivý."
Přesvědčuje Tally, aby šla s ní. Ta odmítne a Shay odejde sama.
V den, kdy má Tally podstoupit svou přeměnu ji oznámí, že pokuď nevyhledá Shay a ostatní "ošklivé" nebude moci podstoupit svou proměnu.
Jak se Tally rozhodne a zda splní svůj úkol si budete už muset zjistit sami.

Hodnocení:
Kniha nebyla špatná, ale už jsem četla i lepší. Každopádně, když vás chytne začátek, tak už vás nepustí.
Hlavní hrdinka Tally mi byla sympatická a stejně tak i její kamarádka Shay. Děj je svižný a nikde nevázne. A přestože je tamější svět vymyšlený, vede to člověka k zamyšlení. Nemůže se něco takového stát i nám? Mladí lidé jsou stále více posedlí svým zevnějškem a chtějí se pouze bavit, stejně jako v knize. A těm co jejich světu vládnou to tak i vyhovuje. Nechtějí intelektuály, chtějí krásné a poslužné loutky.
celkem: 80%
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Katka Katka | Web | 21. července 2014 v 15:40 | Reagovat

Už jsem o tom zaslechla a nevypadá to špatně :), zní to jako zajímavá zápletka, nicméně já poslední dobou stíhám číst knihy jen do školy, tak nevím, jestli se k tomu někdy brzy dostanu, asi ne :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama