Bílá jako sníh, rudá jako krev

22. července 2014 v 23:37 | kristýna |  Recenze

Autor: Alessandro DˇAvenia
počet stran: 264
Rok vydání: 2014
Žánr: Psychologický román
Nakladatelství: Jota

Anotace:
Psychologický příběh mladého studenta, který hledá svůj sen a smysl života. Příběh, který vás donutí zamyslet se nad svým životem.

Děj:
16-letý Leo je zamilovaný do své spolužačky Beatrice. Stále přemýšlí, jak nejlépe s ní navázat vztah a pak najednou Beatrice onemocní leukémií. Leo a jeho kamarádka Sylvie se jí snaží pomáhat. A i když se Leo Beatrici vyzná ze svých citů ona mu jen řekne "Já umírám."
Leovi se postupně začíná bortit svět a když Beatrice umře, Leo je na dně. Z toho mu pomáhá Sylvie a jeho profesor.
Příběh se zabývá otázkami našeho bytí a neustále nás nutí zamýšlet se nad životem. Nad našimi sny a touhami. A ukazuje nám, že i když je nám nejhůř vždy se objeví nějaké to světlo, které nám dá sílu pokračovat dál.

Hodnocení:
Kniha na mě působila smutně, ale byly zde i světlé stránky. Některé situace jsem si dokázala už dopředu vyvodit, ale autor napsal knihu takovým způsobem, že jsem stále pokračovala dál. Kniha mi svým tématem připomínala dílo Hledání Aljašky. I zde bylo plno teologických otázek. Přesto se však nejedná o žádnou kopírovačku, ale o nádherný i když tragický příběh jedné mladé a nenaplněné lásky.

Hodnocení: 85%
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama