Červenec 2014

Selekce

27. července 2014 v 21:25

Autor: Kiera Cassová
Rok vydání: 2014
Žánr: Young Adult
Nakladatelství: CooBoo

Anotace: 35 dívek, 1 princ. Hra začíná.
Pro každou dívku je Selekce splněný sen. Šance provdat se do světa luxusných šperků a noblesy. Pro hlavní hrdinku Americu, je to ale noční můra. Nechce opustit svůj svět, ani svou tajnou lásku.

Tato kniha mi není neznámá, protože jsem o ní slyšela v souvislosti s plánovaným seriálem, který se nakonec neuskutečnil. Kritici to porovnávají s Hunger Games. Moje angličtina není nic moc,ale ta vaše je třeba lepší. A tak se vás ptám, četli jste už tuto knihu v angličtině nebo trpělivě čekáte na český překlad?
A pokuď jste knihu četli, jaká je vaše oblíbená postava a proč?

Sherlock Holmes

26. července 2014 v 0:36 | kristýna |  Výběr
Teď nedávno jsem v televizi viděla upoutávku na další sérii Sherlock Holmes: Jak prosté. Tento seriál nepatří k mím oblíbeným, ale možná, že váš je. A pak mě napadlo udělat na to anketu. Který Sherlock Holmes je podle vás ten nejlepší?
Sherlocků už byla celá řada a já jsem vybrala tři, které nejspíš všichni znáte. A pokuď se vám žádný nelíbí, tak napiště svého nejlepšího Sherlocka.

Sherlock Holmes: Hra stínů

Sherlock

Sherlock Holmes: Jak prosté

Bílá jako sníh, rudá jako krev

22. července 2014 v 23:37 | kristýna |  Recenze

Autor: Alessandro DˇAvenia
počet stran: 264
Rok vydání: 2014
Žánr: Psychologický román
Nakladatelství: Jota

Anotace:
Psychologický příběh mladého studenta, který hledá svůj sen a smysl života. Příběh, který vás donutí zamyslet se nad svým životem.

Děj:
16-letý Leo je zamilovaný do své spolužačky Beatrice. Stále přemýšlí, jak nejlépe s ní navázat vztah a pak najednou Beatrice onemocní leukémií. Leo a jeho kamarádka Sylvie se jí snaží pomáhat. A i když se Leo Beatrici vyzná ze svých citů ona mu jen řekne "Já umírám."
Leovi se postupně začíná bortit svět a když Beatrice umře, Leo je na dně. Z toho mu pomáhá Sylvie a jeho profesor.
Příběh se zabývá otázkami našeho bytí a neustále nás nutí zamýšlet se nad životem. Nad našimi sny a touhami. A ukazuje nám, že i když je nám nejhůř vždy se objeví nějaké to světlo, které nám dá sílu pokračovat dál.

Hodnocení:
Kniha na mě působila smutně, ale byly zde i světlé stránky. Některé situace jsem si dokázala už dopředu vyvodit, ale autor napsal knihu takovým způsobem, že jsem stále pokračovala dál. Kniha mi svým tématem připomínala dílo Hledání Aljašky. I zde bylo plno teologických otázek. Přesto se však nejedná o žádnou kopírovačku, ale o nádherný i když tragický příběh jedné mladé a nenaplněné lásky.

Hodnocení: 85%

Jsme přece sestry

21. července 2014 v 22:44 | kristýna |  Recenze
Autor: Anne Gesthuysenová
Počet stran: 378
Rok vydání: 2014
Žánr: Psychologický román
Nakladatelství: Host

Anotace:
Tři sestry, tři příběhy o lásce, zklamání a odpuštění. V knize se prolínají dvě časové linie, které se vzájemně doplňují a postupně čtenáři odhalují život každé ze sester.

Děj:
Příběh začíná oslavou stých narozenin nejstarší ze tří sestet - Gertrudy. A tak se celá rodina schází na Tellmanově statku, aby tuto událost náležitě oslavily.
Gertruda, Paula a Katty se po dlouhé době opět setkávají a nám se postupně odhaluje minulost každé z nich.
Dozvídáme se o Gertrudině lásce, která nikdy nebyla naplněna, protože jejího milého zabili ve válce. Tuto tragédii dávala vždy za vinu jeho stršímu bratrovi Heinrichovi a do konce života mu nebyla schopná odpustit.
Její mladší sestra Paula se sice vdala, ale toto zdánlivě štastné manželstvi skončí, když zjistí, že její manžel je gay.
A nakonec Katty, jejíž láska k Heinrichovi nikdy nedošla k naplnění i když se oba velice milovali. Zůstala mu věrně po boku, i když se Heindrich pak oženil.

Hodnocení:
Autorka napsala velice silný příběh o sesterské lásce, která vydržela i přes tvrdé překážky. Příběh mě doslova pohltil a jakmile jsem začala číst, nemohla jsem knihu odložit, dokuď jsem nedočetla konec. I když měly sestry rozdílné povahy, já si je oblíbila všechny. I když Katty jsem měla možná o maličko ráda více.

Celkem: 100%

Dracula versus Interview s upírem

19. července 2014 v 22:55 | kristýna |  Výběr
Která z těchto knih se vám líbyla víc?


Co byste tu chtěli?

19. července 2014 v 21:45 | kristýna
Ahoj,
mám tento blog teprve pár hodin a moc bych si přála, aby se vám líbyl. Proto bych byla moc ráda, kdybyste mi napsali co byste si představovali, že tu bude. Preferuje spíše knihy pro dospělé nebo dětské? Máte rádi porovnávávání knih a filmů? Pište cokoliv vás napadne. Budu velice ráda za každý váš komentář.

Ošklivý

19. července 2014 v 21:22 | kristýna |  Recenze
Autor: Scott Westerfeld
Počet stran: 275
Rok vydání: 2010
Žánr: Sci-fi
Nakladatelství: TritonAnotace
Představte si svět, kde to po čem všichni touží není bohatství ani moc, ale krása.
Tally bude již brzy šestnáct let a to znamená, že opustí svět ošklivých, aby prodělala svou proměnu na dokonale krásnou bytost a vstoupí do světa krásných, kde si každý pouze užívá.

Děj:
Tally už se nemůže dočkat až bude krásná a bude si užívat jeden nekonečný mejdan spolu s ostatními krásnými. Její kamarádka Shay se mezitím začíná chovat podivně. Začne Tally přesvědčovat, že žádné vylepšení nepotřebuje, že by měla být spokojená tak, jak je. A nakonec se ukáže, že už nechce být krásná a chce odejít do Kouře, kde mají žít jiní "ošklivý."
Přesvědčuje Tally, aby šla s ní. Ta odmítne a Shay odejde sama.
V den, kdy má Tally podstoupit svou přeměnu ji oznámí, že pokuď nevyhledá Shay a ostatní "ošklivé" nebude moci podstoupit svou proměnu.
Jak se Tally rozhodne a zda splní svůj úkol si budete už muset zjistit sami.

Hodnocení:
Kniha nebyla špatná, ale už jsem četla i lepší. Každopádně, když vás chytne začátek, tak už vás nepustí.
Hlavní hrdinka Tally mi byla sympatická a stejně tak i její kamarádka Shay. Děj je svižný a nikde nevázne. A přestože je tamější svět vymyšlený, vede to člověka k zamyšlení. Nemůže se něco takového stát i nám? Mladí lidé jsou stále více posedlí svým zevnějškem a chtějí se pouze bavit, stejně jako v knize. A těm co jejich světu vládnou to tak i vyhovuje. Nechtějí intelektuály, chtějí krásné a poslužné loutky.
celkem: 80%

červenec

19. července 2014 v 19:12 Co se chystám číst
1. Jsme přece sestry - Anne Gesthuysenová
2. Silo - Hugh Howey
3. Bílá jako sníh, rudá jako krev - Alessandro D'Avenia
4. Lízinka - Jacquelina Wilsonová
5. Krásní - Scott Westerfeld